Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
28.11.2022
Doprava zdarma od 999 Kč!
Doprava ZDARMA od 999 Kč hodnoty objednávky! číst celé
24.02.2020
Zasílání na Slovensko - www.radostzpoznania.sk
Pro objednávky na Slovensko prosím použijte eshop www.radostzpoznania.sk. Děkujeme. číst celé
Zobrazit všechny novinky
Nepromeškejte novinky, akce a slevy!

Můžete se kdykoli odhlásit.

  1. Úvod
  2. Jak podporovat kreativitu u dítěte od útlého věku?
Jak podporovat kreativitu u dítěte od útlého věku?
Kreativita je jednou z nejvíce ceněných dovedností současnosti. Využijete ji v práci i ve volném čase a život s ní je navíc přece jen trochu zábavnější. Nejlepší je, když ji u dětí rozvíjíte už od malička. Jak můžete podporovat kreativitu u malých dětí?

Kreativita u malých dětí

Dle odborníků je pro rozvoj tvořivosti nejzásadnější předškolní věk, tedy rozpětí tří až šesti let. Každý věk dítěte vyžaduje jiný přístup a techniky procvičování kreativity. Jednou z cest může být rozvoj tzv. výtvarné kreativity. Co to znamená? Nechte vaše dítě, aby si kreslilo, a kromě pastelek či voskovek mu nabídněte i jiné pomůcky, například tempery či vodové barvy. S přibývajícím věkem zařaďte do tvorby i nejrůznější materiály a předměty jako látky, knoflíky nebo třeba různé druhy papírů.

TIP: Kreativní pomůcky může zahrnovat už vaše výbava pro miminko. Takto malé dítko to pravděpodobně neocení ihned, nicméně jej povedete ke kreativitě skutečně od plenek.

Překážky na cestě ke kreativitě

Na vaše dítko čeká nepřeberné množství překážek na cestě ke kreativitě. Možná, že si vzpomínáte na své dětství, kdy jste věřili, že obrázek, který jste vytvořili, je tím nejkrásnějším na světě. Jenže pak vám nadšení zmařil kritik a místo pochvaly se vám dostalo spíš posměšků či nevlídných slov. Proto dávejte pozor na to, aby se u vašeho potomka nerozvinula přílišná sebekritika. Ta totiž může tvořivost zbytečně utlumit. Dítě proto povzbuzujte, jak nejvíce můžete, a chvalte jej i za drobné úspěchy.

Jak můžete dítěti pomoci k větší kreativitě?

Dětskou kreativitu můžete podnítit i aktivně. Zařaďte do vašeho společného času kreativní činnosti. Vymýšlejte příběhy, pracujte s netradičním materiálem nebo použijte ten klasický a vytvořte z něj neobyčejné věci. Vysvětlujte dítěti, že fantazii se meze skutečně nekladou a že neexistuje špatné řešení. Nejen že podpoříte kreativitu svého dítěte, ale navíc vás to přiměje přemýšlet mimo zajeté koleje.

Nepromeškejte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit.

                                                                                                                        

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz